اقامت در گرجستان از طریق تحصیل

اقامت در گرجستان از طریق تحصیل 

تحصیل در گرجستان، ویزای تحصیلی گرجستان، مشاوره ویزا گرجستان، اخذ اقامت گرجستان ، مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل ، اقامت گرجستان 

نحوه پذیرش اقامت تحصیلی در گرجستان در مقاطع مختلف چگونه است؟ 

گرجستان کشوری است اوراسیایی . به عبارتی دیگر ، گرجستان هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده و در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است.

از اهدافی که گرجستان به زودی به آن نایل خواهد شد ، پیوستن به اتحادیه اروپا است .  البته در حال حاضر نیز بسیاری از قوانین حاکم بر این کشور ، مانند قوانین اتحادیه اروپا است.

(متخصصین ما در موسسه ایران مهاجرت بهترین راه برای مهاجرت به گرجستان ، 

، اقامت در گرجستان از طریق سرمایه گذاری ، اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت ، اقامت در گرجستان از طریق تحصیل، اقامت در گرجستان از طریق ازدواج، اقامت دائم گرجستان ، اقامت در گرجستان از طریق خرید خانه یا ملک و اقامت در گرجستان از طریق کار و دیگر کشورها همانند اقامت در استرالیا , اقامت در کانادا , اقامت در ترکیه , اقامت در آلمان , اقامت در سوئد و غیزه به شما نشان خواهد داد.)

در مورد اقامت گرجستان خوب است بدانید که ” اجازه اقامت در گرجستان ” بدان معنا میباشد که فرد به طور دایم و همیشگی در کشور مورد نظر اقامت گزیند.

نکته مهم و قابل توجه در مورد شهروندی گرجستان و اقامت دائم گرجستان میباشد که با هم تفاوت دارند.

 فردی که اقامت گرجستان را دریافت کرده شهروند گرجستانی محسوب نمیشود و حق رای ندارد‌. همچنین از دریافت وام منع میگرد.

متخصصین ما در موسسه مشاورین ایران مهاجرت بهترین راه برای مهاجرت به گرجستان , اخذ اقامت دائم گرجستان واقامت گرجستان از طریق تحصیل را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

 

تحصیل در گرجستان(سنین پایین تر از ۱۸ سال) 

 

سیستم آموزش و تحصیلی گرجستان از ۶ سالگی آغاز میشود.

دانش آموزان باید یک دوره تحصیلی از ۶ سالگی تا ۱۲  سالگی را بگذرانند. سپس وارد دوره سه ساله میشوند که از ۱۳سالگی آغاز شده و تا ۱۵سالگی پایان می یابد.

دوره متوسطه در گرجستان ۳ ساله است که در مدارس و دبیرستان های گرجستان به اتمام میرسد.

( متخصصین ما در موسسه ایران مهاجرت بهترین راه برای مهاجرت به گرجستان، تحصیل در گرجستان ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در ترکیه ، تحصیل درسوئد ، تحصیل در انگلیس و… به شما عزیزان نشان خواهد داد.)

اقامت در گرجستان از طریق تحصیل
اقامت در گرجستان از طریق تحصیل

تحصیل در گرجستان(مقطع لیسانس

تحصیل در گرجستان در مقاطع دانشگاهی ، در ۲ نوع دانشگاه صورت میگیرد:

۱-دولتی   ۲-خصوصی

دانشگاه دولتی فقط مختص شهروندان گرجستان است.  دانشگاه خصوصی مختص دانشجویان خارجی که ملزم به پرداخت شهریه هستند.

زبان تحصیلی در بیشتر رشته ها گرجی و تعدادی هم روسی میباشد. و البته دانشگاه هایی هم وجود دارند که زبان تدریس در آنها انگلیسی باشد.

مقطع کارشناسی در گرجستان ، ۴ساله است. مبلغ لازم برای پرداخت شهریه های دانشگاه، حدودا ۳۰۰۰یورو در سال میباشد.

دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم و ریز نمرات هستند ، میتوانند برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی گرجستان اقدام نمایند.

دانشجویان در گرجستان میتوانند به صورت پاره وقت کار کنند و هزینه های زندگی خود در گرجستان را تحت پوشش قرار دهند.

( متخصصین ما در موسسه ایران مهاجرت بهترین راه برای مهاجرت به گرجستان، تحصیل در گرجستان ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در ترکیه ، تحصیل درسوئد ، تحصیل در انگلیس و… به شما عزیزان نشان خواهد داد.)

 

تحصیل در گرجستان(مقطع فوق لیسانس) 

تحصیل در گرجستان در دوره کارشناسی ارشد یک سال و نیم و هزینه های تحصیل حدودا ۳۰۰۰ تا۴۰۰۰ یورو میباشد.

دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند میتوانند برای ادامه تحصیل در گرجستان و برای مقطع فوق لیسانس اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

همچنین این امکان وجود دارد که دانشجویان در کنار دوره های تحصیلی خود ، به صورت پاره وقت کار دانشجویی هم انجام دهند و هزینه های زندگی خود را تا حدودی تحت پوشش قرار دهند.

تحصیل در گرجستان (مقطع دکترا)

 

تحصیل در گرجستان برای متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکترا ، ۳ تا ۵ ساله است. دانشجویانی که دارای مدرک زبان آیلتس میباشند، از آزمون زبان معاف میباشند.

تحصیل در گرجستان برای دوره دکترا ، هم به صورت پرداخت هزینه های تحصیل و هم به صورت اخذ بورسیه امکان پذیر است.

منتهای مراتب در نظر داشته باشید که اخذ بورسیه برای دوره دکترا ، نیازمند داشتن شرایط عالی در رزومه و سوابق تحصیلی شخص متقاضی میباشد. مثل تالیف کتاب ، داشتن مقالات بین المللی ، نمرات بالا ، داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره عالی و…

دانشجویانی که در گرجستان در مقطع دکترا در حال تحصیل هستند ، میتوانند به صورت پاره وقت کار کنند.

البته تحصیل در گرجستان در مقطع دکترا ، عملا شغل محسوب میشود.

هزینه های زندگی در گرجستان 

هزینه زندگی در گرجستان حدودا  ۱۵۰لاری است. ولی در پایتخت شهر تفلیس ۵۵۰ لاری میباشد. هزینه زندگی در گرجستان به مراتب کمتر از هزینه های زندگی در ایران میباشد.

در این مقاله ما سعی کردیم  اطلاعاتی در زمینه مهاجرت یه گرجستان از طریق تحصیل , اقامت در گرجستان از طریق تحصیل , اخذ اقامت دائم گرجستان , تحصیل در گرجستان و اخذ پاسپورت گرجستان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم همچنین مشاورین متخصص ما در موسسه ایران مهاجرت آماده پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه اخذ اقامت و مهاجرت هستند.