ما در گروه مشاورین ایران مهاجرت  سعی بر این داریم شما را  در مسیر مهاجرت از طریق تحصیل ، یاری دهیم.از این رو  شما میتوانید با مراجعه به  سایت رسمی ایران مهاجرت ،شرایط تحصیل در آلمان وهمچنین ادامه تحصیل در آلمان را مورد بررسی قرار دهید.

در زیر به اقامت در آلمان از طریق تحصیل می پردازیم :

از مزایای اقامت در آلمان از طریق تحصیل، اجازه کار کنار تحصیل می باشد که درآمد آن برای فرد دانشجو برای زندگی کافی است.. دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان می شوند، از مزیت ویزای تحصیلی و اقامت از طریق تحصیل برخوردار می گردند. 

 ویزای فارغ التحصیلان فوق، پس از اتمام  دوره تحصیل در آلمان، به مدت هجده ماه تمدید می گردد تا فرصت کاریابی به ایشان داده شود.

به محض پیدا کردن کار شما میتوانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار نموده (بدون لزوما مراجعت به ایران) و ویزای تحصیلی در آلمان در صورت حائز شرایط بودن، قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد.

 در صورتیکه شما متقاضی اقامت در آلمان از طریق تحصیل  هستید ، قبل از شروع به تحصیل میتوانید زبان آلمانی را درکشور آلمان بیاموزید و یا در امتحان ورودی و یا کالج دانشگاه مورد نظرتان شرکت نمایید (حداکثر 9 ماه).

 

 

 

شرایط و مدارک لازم برای اقامت در آلمان از طریق تحصیل 

 

آیا می دانید برای پذیرش از دانشگاه ها و کالج های آلمان ۲۰۱۸ و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان چه شرایط و مدارکی مورد نیاز است؟

در این مقاله سعی می نماییم به صورت تفکیک شده شرایط و مدارک لازم برای پذیرش سنین ۷ الی ۱۸ سال و پذیرش در مقطع لیسانس ، مدارک لازم برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس و شرایط لازم برای پذیرش در مقطع دکترا را بررسی می نماییم. 

 

 

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش افراد در سنین بین ۷ الی ۱۸ سال

 افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال می باشد و میخواهند وارد مدارس کشور آلمان شوند نیازمند داشتن قیم در آلمان هستند به عنوان مثال در اتفاقی که برای فرد در آلمان اتفاق افتد شخص قیم ضامن و مسئول است و قیم باید از در آلمان باشد ، پدر و مادر شخص نمی تواند به عنوان قیم فرد زیر ۱۸ سال در آلمان باشد و چندان از لحاظ منطقی و حقوقی به شما عزیزان توصیه نمی شود که در این سال برای کشور همانند آلمان اقدام نمایید مگر آنکه اقوامی مطمئن و مورد وثوق در این کشور داشته باشید

شرایط ورود به کالج های آلمان

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی هستند، میتوانند با ورود به کالج و گذراندن یکسال در کالج وارد دانشگاه شوند، کالج درآلمان ۲ترم است و این کالج ها فقط به زبان آلمانی می باشند، افرادی که رشته ی آنها تجربی است باید کالج M-KURS و افرادی که رشته ی آنها فنی مهندسی را انتخاب میکنند ، T-KURS  را باید بگذرانند.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش برای کالج های آلمان

۱-ترجمه ی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن

۲-ترجمه ی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن

۳-کپی پاسپورت

۴-کپی شناسنامه

۵-دوازدهعه قطعه عکس ۴×۶

۶-مدرک زبان آلمانی حداقل b1
۷-کارنامه ی قبولی در کنکور سراسری (در صورت وجود)

متقاضیانی که یک سال تحصیلی یعنی معادل ۲۴-۳۰ واحد درسی در دانشگاه های سراسری یا آزاد را در ایران گذرانده اند میتوانند مستقیما وارد دانشگاه های آلمان (بدون نیاز به کالج) شوند.

.لازم به ذکر است گروه مشاورین ایران مهاجرت  شما را در تمامی مراحل یادگیری یاری مینمایند.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع لیسانس

در مقطع لیسانس در دانشگاه های رایگان آلمان زبان تدریس اغلب به زبان آلمانی می باشد و کمتر رشته و دانشگاهی وجود دارد که در این مقطع به زبان انگلیسی باشد، اگر شما متقاضیان قصد ورود مستقیم به دانشگاه و مقطع لیسانس را  دارید می بایست در هر رشته ای که قرار است تحصیل نمایید در همان رشته در ایران قبول شده باشید در این صورت اگر دانشگاه شما سراسری باشد به مراتب شانس بالاتری برای پذیرش دارید ، حال اگر در دانشگاه آزاد یا سراسری در ایران قبول شده باشید با گذراندن حداقل ۲۴ واحد می توانید برای ورود به مقطع لیسانس در آلمان اقدام نمایید از دیگر مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه در مقطع لیسانس داشتن مدرک زبان حداقل B1 آلمانی می باشد در اصل شما برای کشور آلمان برای تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان نیاز به مدرک زبان آلمانی B2 می باشید اما اگر فردی مدرک زبان B1 داشته باشد دولت به شخص اجازه میدهد یک سال برای اخذ مدرک B2 در آلمان حضور داشته باشد و در همان کشور مدرک زبان خود را اخذ نماید ، برای ورود به این مقطع شما متقاضیان تحصیل در آلمان نباید بیش تر از ۴ الی ۵ سال گپ تحصیلی داشته باشید .البته ذکر این نکته ضروری است که امکان پذیرش برای شما وجود دارد اما در مرحله ی سفارت و برای اخذ روادید امکان دارد که پرونده شما ریسک داشته باشد .

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس

در مقطع فوق لیسانس امکان تحصیل هم به زبان انگلیسی وجود دارد و هم به زبان آلمانی و برای افرادی که مدرک زبان آیلتس دارند شانس بالایی برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های رایگان کشور آلمان وجود دارد، برای ورود به مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر ضروری می باشد اگر دانشگاه سراسری تحصیل نموده باشید شانس پذیرش شما نسبت به دانشگاه های آزاد، غیر انتفاعی،پیام نور و علمی کاربردی به مراتب بالاتر می باشد، افرادی که خواستار تحصیل به زبان آلمانی در مقطع فوق لیسانس هستند می بایست حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1 داشته باشند و اگر تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند می بایست مدرک زبان IELTS 6.5 ارائه نمایند.

نکته ای که در باب تحصیل در مقطع فوق لیسانس وجود دارد این است که  افرادی که قصد تحصیل در رشته های معماری،مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع در مقطع ارشد دارند می بایست نامه ای مبنی بر اثبات۳ ماه سابقه ی کاری یا کار آموزی در محل کار متناسب با رشته درخواست پذیرش خود را داشته باشند .

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکترا

پذیرش در مقطع دکترا بسیار سخت می باشد و در اولین قدم شخص باید استاد راهنما پیدا نماید ، معدل فرد در دوره های لیسانس و فوق لیسانس و موافقت استاد راهنما با ارائه طرح رساله دکترا از مهمترین عوامل برای پذیرش در این مقطع به حساب می آید اما چه مدارکی برای پذیرش در مقطع دکترا در آلمان نیاز است

  1. داشتن مقالات بین المللی که چاپ و تایید گردیده است
  2. مدرک زبان 
  3. کنفرانس ها و سمینار های برگزار شده
  4. گردآوری یک proposal ایده آل و تخصصی که می بایست موضوع آن به روز و جدید باشد تا مورد قبول استاد راهنما در آلمان واقع گردد
  5. گذراندن دوره های تخصصی در رشته مورد نظر
  6. سابقه کار مرتبط با رشته تحصیل
  7. داشتن سن مناسب
  8. ثبت اختراعات جهانی می تواند به شخص خیلی کمک شایانی نماید.